Image default
اعلامیه‌ها

22 بهمن و خیزش مردم ایران

22 بهمن و خیزش مردم ایران

   

اعلامیه حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات)

22 بهمن و خیزش مردم ایران

 

بار دیگر بیست و دوم بهمن‌ماه فرامی‌رسد و دیگربار ایرانیان به یاد روزی می‌افتند که پایان دوران سربلندی آنان و سرآغاز پس رفت و واپس ماندگی‌شان را رقم زد. سی‌ونه سال پیش، مردم که فریب‌های فرصت‌طلبان واپس‌گرا را باور کرده بودند به سودای وعده‌های پوچ و توخالی آنان به دامشان افتادند. در بیست و دوم بهمن پنجاه‌وهفت رستم ایران به چاه شغاد افتاد.

دیری نپایید که دزدان فریبکار نقاب از چهره زشت خود برداشته و بی‌شرمانه در هر زمینه‌ای به تاراج میهن پرداختند. با نخستین اعدام‌ها در بی دادگاه‌هایشان آشکار کردند که عدل و دادی در قاموسشان نیست. سپس به فرهنگ کهن و والای ایران و دستاوردهای آن در دوران پس از مشروطیت و به‌ویژه در دوران درخشان دو پادشاه پهلوی هجوم آوردند. زنان ایران را که پس از قرن‌ها بندگی و اسارت در حجاب ذلت و زبونی از بند آن رهاشده بودند، دیگربار به بند حجاب اجباری درآوردند، فرهیختگان کشور را از کار برکنار، دانشگاه‌هایش را بسته و دانشجویانش را به زندان افکندند.

فرجام تلخ چیرگی این وطن‌فروشان را تک‌تک مردم میهنمان با تمام وجود خویش دریافته‌اند؛ از مصادره و زندان گرفته تا شلاق و تعزیر و اعدام، از خروج گسترده دانش‌آموختگان و فرار مغزها گرفته تا جنگ ویرانگر و به فنا دادن جوانان و سرمایه‌های میهن درراه آمال‌های مالیخولیایی حاکمان رژیم، از نابودی محیط‌زیست گرفته تا دزدی‌های نجومی و صرف سرمایه و پول ایران و ایرانی در شام و حلب و فلسطین و یمن، همه و همه دردهایی هستند که ایرانیان با پیکره و جان خویش حس می‌کنند.

ایران اما امروز به پا خواسته است. هرروز در گوشه‌ای از میهنمان فرزندان غیور ایران‌زمین در خیابان‌ها و میدان‌های شهر ناقوس پایان حکومت ننگین فریبکاران و میهن فروشان را به صدا درآورده و نوید سرنگونی ضحاک را به دست ندا آقا سلطان‌ها و ستار بهشتی‌ها می‌دهند. شیر زنان ایران حجاب تحمیلی را از سر برمی‌دارند و پیش چشم ستمگران حاکم بر چوب می‌کشند.

حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) که در سراسر تاریخ مبارزه خویش برای آزادی میهن همواره بر این باور بوده که خیزش مردمی و رهایی ایران‌زمین سرانجام فرامی‌رسد، بار دیگر با مردم ایران و خیزش دلیرانه آن‌ها تجدیدعهد می‌کند و پیوسته و با تمام توان خود پیشتیبان مبارزات و یاور پیکار بی‌امانشان بوده و خواهد بود.

پاینده ایران
زنده باد ملت ایران
حزب مشروطه ایران

Related posts

کشتار ناجوانمردانه مجاهدین خلق در عراق

admin

هشتم مارچ روز جهانی زن

admin

در رابطه باناآرامی ها در خوزستان

admin

Leave a Comment